Laster...
– Maya Troberg Djuve, Dagbladet, 29.05.2026«Ruffen og de tre monstrene» - 2026
«Ruffen og de tre monstrene gir en fin lese- og opplevelsesstund, og er et koselig gjensyn med en bokserie som – kan hende – vil ha evig liv.[...] Historien er forunderlig enkel, men fungerer fint, fordi den både foredler og fornyer. Den er en søt historie, uten at den er sukkersøt.[...] Hansens illustrasjoner er lekne, fabulerende og fantasirike. Han er en mester til å tegne det usette. Teknikken med uendelige krusseduller og sirkler som basis, gjør signaturen unik.»
«Ruffen og de tre monstrene» - 2026
«… I Ruffenbøkene symboliserer livet under vannskorpa et liknende håp. De tre monstrene (2026) er verken overraskende eller særlig kompleks, men den fantastiske historien er sann i betydningen allmenngyldig. Det er som om Bringsværd og Hansen har brukt anledningen til å oppsummere hele Ruffen-prosjektet og presentere det i destillert form. Se her, skriver de liksom i store bokstaver, og skjærer helt inn til beinet: 1. Vi behøver ikke godta menneskers rovdrift på naturen. 2. En verden styrt av kjærlighet, hjelpsomhet og forståelse er fullt mulig. 3. Når verdens monstre oppfører seg dårlig, prøv først å kjenne etter om du finner noe av det samme i deg selv.»
– Ida Skjelderup, Barnebokkritikk
«Den lille penselen» - 2011
"Jeg synes boka var veldig morsom, og historien om hvordan "Gjesp" ble til "Skrik" etter inspirasjon av en innbruddstyv var original og festlig. Den opprinnelige historien står fortalt bakerst, så det er ingen vranglære ute og går altså. At den lille penselen kom seg opp og frem formidler en fin moral, noe de minste tar til seg veldig lett. Thore Hansens fantastiske illustrasjoner gjør dessuten fortellingen ekstra fargerik.(...) Hva barna mine synes? Umiddelbart etter at jeg begynte å lese, kravlet femåringen opp i fanget mitt og var lutter øre. "Edvard Munch!" utbrøt sjuåringen, så de har tydeligvis lært litt om ham på skolen. De likte boka kjempegodt, både fargene og historien.(...) God bok. Anbefales."
– Ann Helen Ingebrigtsen, lesmye.blogspot.no