Yesteryear av Caro Claire Burke (Ebok)
Ebok

Yesteryear (Ebok)

Forfatter:

Ingen angrerett. Kan lastes ned fra Min side under Digitale produkter. Kan sendes til Kindle.

Last ned utdrag    

Forfatter:
Innbinding: Ebok
Utgivelsesår: 2026
Kopibeskyttelse: Vannmerket
Filformat: EPUB
Forlag: Cappelen Damm
Språk: Bokmål
Originaltittel: Yesteryear
ISBN/EAN: 9788202907167
Kategori: Romaner , Romaner og Skjønnlitteratur
Omtale Yesteryear

Yesteryear er boken som har tatt verden med storm. Det er en underholdende og tankevekkende roman om fasader, tradisjoner, sosiale medier og livet som kvinne og mor i vår tid. Med mørk humor, skarp satire og et spennende mysterium tar Caro Claire Burke leseren med inn i noen av samfunnets mørkeste og villeste deler.

Hva skjer når en tradwife-influenser plutselig våkner opp i 1855?

Natalie er perfekt. Hun lever som tradwife på en idyllisk går med vakre barn og en superkjekk ektemann. Hun er kvinnen alle mødre og koner skulle ønske de var. Livet sitt deler hun med millioner av følgere på sosiale medier, uten å avsløre teamet av barnepiker, produsenter og assistenter som bistår bak kamera.

Men det perfekte livet til Natalie tar slutt når hun en morgen våkner opp i en mørk og fremmed verden. Barna er skitne, huset har ikke strøm, og mannen hennes jobber faktisk i åkeren. Har hun blitt sendt tilbake i tid? Blir hun testet av Gud? Eller er det hele bare en spøk som har gått altfor langt?

«Dette er romanen du kommer til å se overalt i år.» – The Independent

«En bok for våre dager og en som vil stå seg.» – Kirkus

«Vanvittig, fascinerende, genialt.» – New York Times

«Spennende, fascinerende, morsom, vil starte samtaler.» – Sunday Times

«Helt av hengslene, modig og godt skrevet.» – Vogue

«Premisset (...) er genialt.» – The Guardian

«Marerittaktig, sjokkerende, briljant.» – Stylist

«... en av de mest originale og unike historiene jeg noensinne har lest. Sett den på listen over bøker du må lese med én gang.» – Book Club Chat

Til toppen

Andre utgaver

Yesteryear
Bokmål Innbundet 2026